Naujienos
Biatlonininkas K.Dombrovskis Europos čempionate nusiteikęs demonstruoti gerus rezultatus
2016-02-23 13:15

 

Biatlono pasaulyje artėja vienos svarbiausių varžybų šiame sezone. Trečiadienį Tiumenėje (Rusija) prasideda atvirasis Europos biatlono čempionatas. Sibiro trasose Lietuvai atstovaus ir vienas rinktinės lyderių Karolis Dombrovskis. 

Paskutines savaites iki Senojo žemyno čempionato pradžios K.Dombrovskis praleido Austrijoje, kur stengėsi palaikyti savo sportinę formą, įgautą ankstesniuose pasaulio taurės etapuose Rūpoldinge ir Anterselvoje. Ir Karolis, ir kitas Lietuvos rinktinės narys Tomas Kaukėnas praleido Kanadoje ir JAV vykusius pasaulio taurės etapus, kad išvengtų negailestingo aklimatizacijos poveikio organizmui dėl laiko juostų pasikeitimo. Prieš išvykdami į čempionatą, biatlonininkai porą dienų dar praleido ir gimtajame krašte.

Radijo stotis „Znad Wilii“ prieš Europos čempionatą pakalbino K.Dombrovskį. 

- Sezono pradžioje Jūsų rezultatai buvo prastesni, bet Rūpoldinge įvyko lūžis: pirmą kartą šiame sezone patekote į persekiojimo lenktynes, užėmėte 57-ą vietą sprinto varžybose. Kitą dieną pralenkėte dar dešimt oponentų.

- Po Kalėdų pertraukos pavyko atgauti gerą sportinę formą. Žinoma, dvejos iš eilės persekiojimo lenktynės (Anterselvoje sprinto lenktynėse Karolis buvo 50-as, o persekiojimo lenktynėse - 47-as - red. past.) pridėjo sparnus, bet nesureikšminu šių rezultatų. Atėjo laikas, kai vieta geriausiame šešiasdešimtuke, kuri leidžia startuoti persekiojimo lenktynėse, turėtų būti kasdienybe, o ne pasiekimu. Žinoma, šie rezultatai labai džiugina, tačiau dar kartą noriu pabrėžti, kad tai turėtų būti normalu. Esame arti šio lygio, labai daug treniruojamės ir net, nesisekant šaudyme, su dviem baudos ratais galime finišuoti tarp geriausių 60-ies sportininkų.

- Gerai, kad paminėjote šaudymą. Palyginus su praėjusiais metais, šiuo metu Jūsų taiklumas yra 0,3% blogesnis.

- Dar nespėjau išanalizuoti statistinių duomenų, bet panašu, kad tai tiesa. Daugiausiai problemų sezono pradžioje sudarė šaudymas stovint - greičiausiai dėl to, kad trūksta pasitikėjimo. Per šias dvi savaites stovykloje Austrijoje daug dirbau ties tuo ir atrodo, kad rezultatai pagerėjo. Beliko treniruotes realizuoti varžybose.

- Visaip buvo ir su šaudymo greičiu. Lenktynėse Anterselvoje šiuo atžvilgiu buvote patekęs į geriausiųjų dešimtuką.

Vertinant šaudymo greitį, persekiojimo lenktynėse buvau šeštas, bet sprinte - vienas blogiausiųjų. Kai į trasą išeinu atsipalaidavęs, nusistatęs parodyti, ką moku geriausiai, padorią vietą pavyksta užimti net kai šaudau netaikliai. Netaiklius šūvius kompensuoju slidinėjimu ir darbu kojomis, kuris taip pat progresavo, lyginant su praėjusiu sezonu. Paskutiniai stabilūs rezultatai rodo, kad tai nėra atsitiktinumas. Aišku, svarbų vaidmenį vaidina oro sąlygos: gerai paruoštoje trasoje viskas kaip sviestu patepta, o minkštoje šiek tiek paveda technika.

- Kaip vertinate pasirengimą Austrijoje? Su kokiomis nuotaikomis Lietuvos nacionalinė komanda iškeliauja į Rusiją?

- Manau, kad pavyko išlaikyti sportinę formą. Nenoriu nieko prognozuoti - viską sužinosime pirmosiomis dienomis Tiumenėje, tačiau nuotaikos tikrai yra kovingos. Tomas Kaukėnas nori susigrąžinti formą, kurią demonstravo sezono pradžioje, kai pasaulio taurės varžybose užimdavo vietas tarp keturiasdešimtes geriausiųjų, o Vytautas Strolia - pagerinti šaudymo rezultatus, nes slidinėjimu neatsilieka nuo mūsų. Blogiau atrodo moterų komanda – jų pastarieji rezultatai nėra optimistiniai.

- Viename iš paskutinių interviu Natalija Paulauskaitė sakė, kad moterims vis dar trūksta sėkmės.

- Sutinku su tuo. Natalija Paulauskaitė ir Natalija Kočergina Tiumenėje gali gerai pasirodyti, tačiau turėtų šiek tiek tiksliau šaudyti. Moterų pasirodymas čempionate priklausys nuo daugelio veiksnių, juk jos moterys. Šiaip norėčiau išskirti Gabrielę Leščinskaitę, kuri, nepaisant savo jauno amžiaus, rodo tikrai gerus rezultatus, bet ji į Tiumenę nevyks, nes jos laukia Europos jaunimo čempionatas kovo 14-20 dienomis Slovėnijoje. 

Atvirajame Europos biatlono čempionate Tiumenėje Lietuvai atstovaus penki Lietuvos atstovai. Praėjusiais metais Senojo žemyno pirmenybėse Otepėje (Estija) geriausiai iš Lietuvos komandos pasirodė K.Dombrovskis. Jis 15 km individualiose lenktynėse užėmė 19-ą vietą. T.Kaukėnas buvo 20-as, o N.Kočergina persekiojimo lenktynėse buvo klasifikuota 24-a.

Informaciją parengė Aleksander Sudujko

 © 2009 Lietuvos biatlono federacija. Visos teisės saugomos.