Blogas
R.Suslavičius: Įspūdžiai iš 2015-2016 metų sezono. I dalis.
2016-08-12 13:04

Praeitais metais po kiekvienų svarbesnių varžybų socialiniame tinkle Facebook pradėjau po truputį dalintis savo mintimis su visais. Vieni tekstai buvo trumpesni, kiti ilgesni, bet viliuosi, kad kažkam buvo įdomu pasiskaityti ką galvoja biatlonininkas po varžybų. Ilgainiui pradėjau svarstyti apie savo blog‘o pradžią, nes pasidalinti su žmonėmis informacija ar savo mintimis visuomet kažkaip mane traukė. Kadangi apie ilgą sezoną su visomis pasiruošimo stovyklomis ir varžybomis būtų galima rašyti be galo daug, nutariau apžvelgti sezoną kiek kitaip, pagal abėcėlę (išmetant nosines ir ilguosius balsius kaip y ar ū) ir priskiriant kokį nors įvykį, faktą, nuotykį, žmogų ar šiaip mintį prie kiekvienos raidės. Šiek tiek, aišku, susivėlinau su šituo reikalu, bet geriau vėliau nei niekada. Taigi, važiuojam (jei pavyks, pasistengsiu paįvairinti tekstą nuotraukomis).

Alpės. Didingas Alpių kalnynas Europoje man yra vienas gražiausių apskritai ir, aišku, labiausiai pažįstamas. Nenuostabu, kad Pasaulio taurės varžybos čia vyksta gana dažnai, o praėjusiame sezone vyko net penki etapai iš devynių: Austrijoje vyko Hochfilzeno, Slovėnijoje – Pokljukos, Vokietijoje – Ruhpoldingo (buvo du etapai paeiliui dėl perkelto iš Oberhofo) ir Italijoje – Antholzo. Treniruočių stovyklų metu (tiek vasarą, tiek žiemą) neretai apsilankome ir Obertlilliache – mažame, bet labai gražiame Austrijos kalnų kaimelyje, kuriame sudarytos puikios sąlygos mūsų sporto šakai. Čia tikrai jaučiuosi tarsi namuose.

DSC_0176_1.JPG

Austrijos Alpės ir apačioje esantis Obertlilliacho kaimelis. Viena iš naujausių mano nuotraukų, daryta vos prieš keletą dienų treniruotėje po kalnus.

Bjoerndalenas. Pamenu, kuomet man dar tebuvo 11 metų, stebint 2002 metų Salt Lake City Olimpines žaidynes, gerėjausi kaip dominuoja biatlone šis 28 metų norvegas ir svajojau kada nors varžybose startuoti kartu su juo, nors tada dar nebuvau tikras biatlonininkas, o lankiau slidinėjimo būrelį Sietyno sporto mokykloje. Svajonė išsipildė 2009 metų pabaigoje, kuomet pirmą kartą debiutavau pasaulio taurės varžybose, o pačiam Bjoerndalenui tuo metu buvo jau 35 metai. Nepaisant savo amžiaus, praeitame sezone Bjoerndalenas įrodė, jog vis dar yra vienas geriausių apskritai, o pasaulio čempionate Osle sugebėjo iškovoti net keturis medalius. Kai pagalvoji, kad tuo metu Ole Einarui jau buvo 42 metai, negali nesižavėti žmogumi, sugebėjusiu išsilaikyti elite daugiau nei 20 sezonų. Maža to, biatlono karaliumi vadinamas norvegas ruošiasi startuoti ir 2018 metų Olimpinėse žaidynėse. Žodžiu, sunkiai įsivaizduoju biatlono varžybas be jo ir būtų nuostabu, atsirinkus į Olimpines žaidynes, stebėti jo paskutiniuosius karjeros startus, o galbūt viename iš jų ir pralenkti savo vaikystės autoritetą.

ole_1.png

Kokybė nuotraukos nekokia, bet čia užfiksuotas, turbūt, artimiausias mano kontaktas varžybose su Ole Einaru 2010m. Pasaulio taurės varžybose Ruhpoldinge.

Cirkas. Toks žodis šauną į galvą prisiminus mūsų praeitų metų kelionę į treniruočių stovyklą Baltarusijoje rugsėjo mėnesį. Kelionės atstumas velnioniškai mažas, palyginus su mums įprastais – vos 200 su trupučiu kilometrų nuo Vilniaus iki Raubičiuose esančio biatlono centro. Tačiau sienos kirtimas tapo tikrai kančia ir teko prastoviniuoti ne vieną valandą. Važiuojant į priekį šiek tiek įstrigome pas lietuvius pasieniečius dėl nesusipratimo su ginklų leidimais, o štai važiuojant atgal buvo kur kas įdomiau. Mat jaunoji baltarusė muitininkė niekaip nesuprato kur dingo įvažiavus deklaruoti 5000 šovinių...Teko ilgai jai aiškinti, jog natūralu, kad stovyklos metu juos išaudėme, kol galiausiai ji pradėjo piktintis dar labiau ir klausė: kam mes išvis deklaravom tada juos? (nes mūsų būtų neįleidę į šalį paprasčiausiai). Neatlaikiusi įtampos ir atsakomybės liepė eiti aiškintis pas vyresnius kolegas. Taip mes ten ir prakiurksojom kokias geras tris valandas, o kitas mūsų ekipažas irgi strigo, tik jų bėdos buvo dar įdomesnės...

Čempionatas. Ir ne bet koks, o Pasaulio biatlono vykęs šių metų kovo mėnesį Osle. Esu stebėjęs nemažai Pasaulio čempionatų, taip pat, keliuose teko ir startuoti, tačiau didžiausią įspūdį padarė būtent 2016 metais vykęs čempionatas Osle. Norvegai, tiesiog, dievina žiemos sportą ir sukūrė įspūdingą atmosferą varžybų metu. Pačiam teko startuoti estafetės ketvirtu etapu, o tuo metu norvegai buvo lyderių pozicijoje. Tribūnos tiesiog griaudėjo, kuomet jų šalies biatlonininkai pasirodydavo stadione. Smagiausia, kad Osle turėjome ir lietuvišką sirgalių komandą tribūnose, tad buvo malonu girdėti palaikymo šūksnius sava kalba. Didelis dėkui visiems atvykusiems ir palaikiusiems.

12795519_1212235238803767_1008783541428462199_n.jpg

Treniruotės metu Pasaulio čempionato trasoje Osle.

Darbymetis. Toks žodis atėjo į galvą kalbant apie pasiruošimą varžybų sezonui. Paprastai pirmosios oficialios tarptautinės varžybos prasideda lapkričio pabaigoje, o baigiasi kovo antroje pusėje. O ką mes veikiame likusiu laiku? Dažniausiai, vos pasibaigus varžybų sezonui pradedame ruoštis naujajam. Praėjusį sezoną, balandį, šiek tiek pailsėjome, o nuo gegužės mėnesio jau rinkomės į pirmąsias treniruočių stovyklas ir kibome į rimtą darbą. Ir taip iki pat lapkričio mėnesio pabaigos. Pasiruošimo metu mūsų treniruotės būna tikrai įvairios. Pagrindinėse treniruotėse dažniausiai važiuojame riedslidėmis, bėgame ar vaikštome su lazdomis po kalnus, tačiau mums ne svetimas ir dviračių sportas, tad tenka praminti ne vieną šimta kilometrų tiek su MTB, tiek su plento dviračiais. Nepamirštame ir darbo treniruoklių salėje, o kartas nuo karto paįvairiname treniruotes plaukimu, irklavimu ar komandiniais žaidimais kaip tinklinis ar futbolas. Ir, aišku, visur dirbame su šaudymu: tiek su krūviu, tiek be krūvio, tiek ir be šovinių. Treniruotis su slidėmis pradėjome spalio mėnesį (šį sezoną išnaudojant Druskininkų Snow arenos galimybes, keletą treniruočių padarėme ir birželio-liepos mėnesiais).

Estija. Būtent su šia šalimi Lietuvos biatlonas tapo dar labiau susietas, kuomet į vyriausiojo trenerio pareigas praėjusio sezono pradžioje buvo paskirtas estas Meelis Aasmäe. Nežinau kodėl, bet estai ir ši šalis man patinka. Tikrai apsidžiaugiau, kad gavau galimybę dirbti su Meelisu. Šis treneris išmokė nemažai naujų dalykų, daug praėjusiame sezone dirbome šliuožimo technikos šlifavimui, visuomet turime paruoštus treniruočių planus ir žinome ką ir kaip darysime, žodžiu, mėgaujuosi darbu su estu. Viliuosi, kad mūsų pastangos bus vainikuotos komandiniu kelialapiu į 2018 metų Olimpines žaidynes. P.S. Meelis nors ir nešneka laisvai lietuviškai, tačiau kuomet taria lietuviškus žodžius, mūsų visų nuostabai, tai daro labai gražiai, be jokio akcento ar žodžių iškraipymo.

Fotografija. Praėjusio sezono pradžioje pradėjau darbuotis su Lietuvos biatlono puslapiu ir paskyra socialine tinkle Facebook. Nors ir ne visada pavyksta, bet stengiuosi pateikti kuo daugiau vaizdinės medžiagos iš mūsų stovyklų ar varžybų, tad per metus susikaupė tikrai įspūdingas kiekis fotografijų (visa vaizdinė medžiaga susijusi su biatlonu nuo praėjusio sezono pradžios kompiuteryje jau užima beveik 50 GB vietos). Taigi, nusprendžiau pasidalinti keliomis nuotraukomis, kurios man buvo įsimintiniausios ir labiausiai patinka.

sokiai_5_1.jpg

Su kolegomis Tomu ir Karol bei boksininku E.Petrausku dalyvavome judėjimo savaitei skirtos mankštos filmavime.

DSC_0221_1.JPG

Su Karol nevengėme praėjusį sezoną sužaisti šachmatų partijos.

DSC_1140_1.JPG

Lietuvos biatlono A komanda su „Audimas“ aprangomis.

Geografija. Per visus metus mums tenka nemažai keliauti, tad nusprendžiau apžvelgti kokiose šalyse nuo pačios praėjusio sezono pradžios man teko apsilankyti (kai kurios šalys sulauks atskiro aprašymo prie savo raidės). Pirmąsias treniruočių stovyklas rengėme Lietuvoje, o vėliau išvykome į Austriją. Pasaulio vasaros biatlono čempionatas vyko Rumunijoje, o po jo turėjome treniruočių stovyklą Baltarusijoje. Lapkričio mėnesį lankėmės Norvegijoje ir Švedijoje, vėliau iki naujųjų metų teko aplankyti ir Italiją. Sausio mėnesį lankiausi Vokietijoje, o vasario – Kanadoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose bei balandį – Slovakijoje. Buvo tokių valstybių per kurias tik keliavome: Lenkija, Čekija, Vengrija. Žinoma, daugelyje šių valstybių sezono eigoje teko lankytis ne po vieną kartą. Kuri iš šių šalių labiausiai patinka? Jungtinės Amerikos Valstijos bei Norvegija.

Taigi, pirmam kartui tiek, o tęsinio laukite už kelių dienų. Dėkui už dėmesį.© 2009 Lietuvos biatlono federacija. Visos teisės saugomos.